CZ Subaru Klub - Český Subaru Klub - Subaru Forester Klub - Subaru Impreza Klub - Subaru Legacy Klub - Subaru Outback Klub - Subaru STi Klub - Subaru WRX Klub - Czech Subaru Club - Subaru Inzerce - Subaru Srazy - Subaru Forum - Czech Hardcore Subie Guys
Subaru Klub - úvodní stránka

Czech Subaru Club

Subaru Klub - Česká verze Subaru Klub - Anglická verze

Autor: Alsova
Poskytl: Trnda   Datum: 04-01-2010 07:20
Komentářů: (0)   Hodnocení:
V červenci 2008 přišel Robert Löwy s nápadem zúčasnit se charitativní rally Budapešť – Bamako. Už v září přemlouvá Jirku Strejce, aby mu dělal spolujezdce. Aleše Vaňka (šéfkonstruktér, který se závodu aktivně nezúčastní) moc dlouho přemlouvat nemusí a tak i já začínám pociťovat, že to kluci myslí s tím závodem vážně. K jejich smůle se dozvídají, že start v lednu 2009 nestihnou, ale s o to větší vervou se pouštějí do příprav na závod, který se uskuteční 16.1. 2010.
Zásadní otázkou bylo, jaké auto vybrat. O tom, že to bude Subaru není pochyb, ale jaké? Volba padne na Subaru Leone. A začíná kolotoč úprav. Jaké tlumiče, jaký motor, jak to udělat, aby se tam toho co nejvíc vešlo a přitom zůstali lehcí. Čas se krátí.
Asi by nebylo od věci, přiblížit samotný závod. V roce 2005 ho založil maďarský novinář Andrew. G. Szabó. Heslem je kdokoliv, jakkoliv, s čímkoliv. Drží primát největšího charitativního závodu v Africe. Závod je zaměřen především na pomoc lidem žijících v nejchudších oblastech Mauretánie a Mali. V roce 2008 byla v rámci závodu předána pomoc v hodnotě 500 tisíc EUR. Závodníky čeká přes 8 500 km dlouhá trasa na které se budou muset vypořádat se závějemi v Alpách a na Pohoří Atlas (nejvyšší vrchol Džabal Tubkal je 4 167 m vysoký), bahnem, kamenitým terénem, jemným pískem a dunami na Sahaře. Za 17 dní projedou 9 států – Maďarsko, Slovinsko, Itálie, Francie, Španělsko, Maroko, Západní Sahara, Mauretánie a Mali.
Samotná soutěž je rozdělena do dvou kategorií – závodní (RACE) a turistickou (TOURIST). V první kategorii se soutěž velmi snadno vyrovná slavnější dakarské rallye. Každá etapa má svůj denní časový limit a posádka musí navíc plnit bodované úkoly. Druhá kategorie razí heslo „není důležité vyhrát, ale zůčastnit se“. Všechny „turisty“ pravděpodobně láká to samé – postavit se této výzvě, ověřit si své schopnosti a pomoci potřebným. Každému týmu je organizátory přiřazená jedna vesnice v Mauretánii a Mali, kterou v rámci závodu projíždějí. Do „své“ vesnice přiveze tým humanitární pomoc, kterou sám sežene.Samozřejmě dle svých možností a finančních prostředků. Jedná se jak o léky (lékařské vybavení), tak o prostředky na podporu dětí školního věku. A právě v kategorii RACE bude Českou republiku reprezentovat jediný tým ve složení Robert Löwy – Jirka Strejc s vozem Subaru Leone 2,0.
Kluci před odjezdem zorganizovali menší setkání, kde se představí nejen posádka, ale i upravený vůz Subaru Leone. Setkání jsou dvě a to 13.1. 2010 od 15:00 v PLZNI před autosalonem AUTWEC (Útušická 3) a další den 14.1.2010 od 13:00 v PRAZE před SUBARU ČR (Pekařská 5). Jste samozřejmě srdečně zváni.
Tímto bych ráda i za kluky poděkovala všem sponzorům, ale také lidem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách a podpoře týmu. Určitě se budou snažit Vás nezklamat.
V rámci možností se Vás budu snažit informovat o veškerém dění z průběhu závodu. Kde? To ještě včas upřesním :o)

Teď už mi nezbývá nic jiného, než klukům popřát moře štěstí, sil a hlavně žádné defekty. Ale hlavně přeji bezpečný návrat zpět domů.

Více informací naleznete na těchto internetových stránkách:

www.subaruteam.cz
www.subarudobrany.cz/stranka/bamako-2010
www.budapestbamako.org